ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΕΛΛΑΔΑ: ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕΤΑΔΟΣΕΩΝ ΤΟΥ COPA AMERICA ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΡΤ

Από την ΕΡΤ θα μεταδοθεί το Copa America που ξεκινά στις 15 Ιουνίου.

Η μεγάλη γιορτή του ποδοσφαίρου της Λατινικής Αμερικής θα διαρκέσει μέχρι τις 7 Ιουλίου.

Αναλυτικά:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Βραζιλία
Βολιβία
Βενεζουέλα
Περού

1η αγωνιστική (Σάββατο 15/6)
03:30 Βραζιλία – Βολιβία Σάο Πάουλο («Μορουμπί») ΕΡΤ Sports
22:00 Βενεζουέλα – Περού Πόρτο Αλέγκρε ΕΡΤ Sports

2η αγωνιστική (Τετάρτη 19/6)
00:30 Βολιβία – Περού Ρίο ντε Τζανέιρο ΕΡΤ Sports
03:30 Βραζιλία – Βενεζουέλα Σαλβαδόρ ντα Μπαΐα ΕΡΤ Sports

3η αγωνιστική (Σάββατο 22/6)
22:00 Περού – Βραζιλία Σάο Πάουλο («Αρένα Κορίνθιανς») ΕΡΤ Sports
22:00 Βολιβία – Βενεζουέλα Μπέλο Οριζόντε ΕΡΤ 1

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αργεντινή
Κολομβία
Παραγουάη
Κατάρ

1η αγωνιστική (Κυριακή 16/6)
01:00 Αργεντινή – Κολομβία Σαλβαδόρ ντα Μπαΐα ΕΡΤ Sports
22:00 Παραγουάη – Κατάρ Ρίο ντε Τζανέιρο ΕΡΤ Sports

2η αγωνιστική (Πέμπτη 20/6)
00:30 Κολομβία – Κατάρ Σάο Πάουλο («Μορουμπί») ΕΡΤ Sports
03:30 Αργεντινή – Παραγουάη Μπέλο Οριζόντε ΕΡΤ Sports

3η αγωνιστική (Κυριακή 23/6)
22:00 Κατάρ – Αργεντινή Πόρτο Αλέγκρε ΕΡΤ Sports
22:00 Κολομβία – Παραγουάη Σαλβαδόρ ντα Μπαΐα ΕΡΤ 1

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Ουρουγουάη
Εκουαδόρ
Ιαπωνία
Χιλή

1η αγωνιστική (Δευτέρα 17/6)
01:00 Ουρουγουάη – Εκουαδόρ Μπέλο Οριζόντε ΕΡΤ Sports

Τρίτη 18/6
02:00 Ιαπωνία – Χιλή Σάο Πάουλο («Μορουμπί») ΕΡΤ Sports

2η αγωνιστική (Παρασκευή 21/6)
02:00 Ουρουγουάη – Ιαπωνία Πόρτο Αλέγκρε ΕΡΤ Sports

Σάββατο 22/6
02:00 Εκουαδόρ – Χιλή Σαλβαδόρ ντα Μπαΐα ΕΡΤ Sports

3η αγωνιστική (Τρίτη 25/6)
22:00 Χιλή – Ουρουγουάη Ρίο ντε Τζανέιρο ΕΡΤ Sports
22:00 Εκουαδόρ – Ιαπωνία Μπέλο Οριζόντε ΕΡΤ 1

*Στην προημιτελική φάση προκρίνονται οι δύο πρώτες από κάθε όμιλο και οι δύο καλύτερες τρίτες / Προκρίνονται οι δύο τρίτες ομάδες με τους περισσότερους βαθμούς. Αν προκύψει ισοβαθμία, η σειρά των κριτηρίων είναι η εξής: 1) Καλύτερη συνολική διαφορά τερμάτων, 2) Καλύτερη επίθεση, 3) Κλήρωση

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

Παρασκευή 28/6
03:30 Νικητής 1ου – Καλύτερος τρίτος (2ου ή 3ου) / Α Πόρτο Αλέγκρε ΕΡΤ Sports
22:00 Δεύτερος 1ου – Δεύτερος 2ου / Β Ρίο ντε Τζανέιρο ΕΡΤ Sports

Σάββατο 29/6
02:00 Νικητής 2ου – Δεύτερος 3ου / Γ Σάο Πάουλο («Αρένα Κορίνθιανς») ΕΡΤ Sports
22:00 Νικητής 3ου – Καλύτερος τρίτος (1ου ή 2ου) – Δ Σαλβαδόρ ντα Μπαΐα ΕΡΤ Sports

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

Τετάρτη 3/7
03:30 Νικητής Α – Νικητής Β / 1 Μπέλο Οριζόντε ΕΡΤ Sports

Πέμπτη 4/7
03:30 Νικητής Γ – Νικητής Δ / 2 Πόρτο Αλέγκρε ΕΡΤ Sports

ΤΕΛΙΚΟΙ

Μικρός τελικός (Σάββατο 6/7)
22:00 Ηττημένος 1 – Ηττημένος 2 Σάο Πάουλο («Αρένα Κορίνθιανς») ΕΡΤ Sports

Μεγάλος τελικός (Κυριακή 7/7)
23:00 Νικητής 1 – Νικητής 2 Ρίο ντε Τζανέιρο ΕΡΤ Sports

*Αναγράφονται ώρες Ελλάδας. Όλα τα παιχνίδια θα μεταδοθούν ζωντανά

ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑΣ ΣΤΗΝ ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ: Σε περίπτωση ισοβαθμίας δύο ή περισσοτέρων ομάδων, η σειρά των κριτηρίων είναι εξής: 1) Καλύτερη συνολική διαφορά τερμάτων, 2) Καλύτερη επίθεση, 3) Κλήρωση

Comments

ΤΑ ΔΗΜΟΦΙΛΕΣΤΕΡΑ

To Top