ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΜΕ ΣΟΥΤΖΕΣΚΑ ΤΟ ΑΠΟΕΛ ΣΤΟΝ Β΄ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟ – ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟΨΕ ΣΤΟ ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Σουτζέσκα ανέτρεψε τα προγνωστικά αποκλείοντας την Σλόβαν Μπρατισλάβας με 3-2 στα πέναλτι και θα είναι η αντίπαλος του ΑΠΟΕΛ στον β’ προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ.
Στον επαναληπτικό του 1-1, οι Σλοβάκοι πήραν προβάδισμα στο σκορ με τον Σπόραρ στο 49΄, όμως όπως και στον πρώτο αγώνα, η ισοφάριση, ήρθε στις καθυστερήσεις, αυτή τη φορά με δράστη τον Σόφρανατς. Ο αγώνας κρίθηκε στα πέναλτι με τη Σουτζέσκα να παίρνει τη νίκη με 3-2.

Ο πρώτος αγώνας θα γίνει την Τρίτη 23 Ιουλίου στο Μαυροβούνιο και ο επαναληπτικός τη μεθεπόμενη Τρίτη 30 Ιουλίου στο ΓΣΠ.

Το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση, στα τριάντα λεπτά της οποίας δεν σημειώθηκε γκολ, και η πρόκριση παίχτηκε στη διαδικασία των πέναλτι, τα οποία είχαν δραματική εξέλιξη:

Νίκολις (Σουτιέσκα) 1-0