ΚΡΙΤΙΚΕΣ

ΑΠΟΔΥΤΗΡΙΑΚΙΑΣ: ΛΙΓΟ ΤΟ 3-2 ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ-ΜΕΤΑ ΤΟ 70΄ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ Η ΠΑΦΟΣ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ-ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΤΗ ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΝΤΕΜΠΟΥΤΟ ΤΟΥ Ο ΒΟΥΚΟΜΑΝΟΒΙΤΣ

Μπορεί η Πάφος να προηγήθηκε δύο φορές με 0-1 και 1-2 εχθές στο Τσίρειο αλλά στην ουσία ο Απόλλωνας δεν δυσκολεύθηκε να κερδίσει στο τέλος με 3-2. Αν λάβουμε υπόψιν ότι ισοφάρισε σε 1-1 μετά άπο 4 λεπτά και σε 2-2 μετά απο 5 λεπτά κάπου στο 66΄είχε όλο το χρόνο να πάρει και μεγαλύτερη νίκη. Το μόνο χρονικό διάστημα που ο Απόλλωνας δεν υπήρξε στο γήπεδο ήταν για ενα 15λεπτο με 20λεπτο στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου. Σε όλόκληρο το παιχνίδι με εξαίρεση εκείνο το διάστημα 46-65 μια ομάδα υπήρχε στο γήπεδο. Η Πάφος έχει μεγάλο θέμα με την φυσική κατάσταση. Πολύ μεγάλο και δεν μπορεί να βγάλει 90λεπτο η ομάδα. Το 3-2 προσωπικά το θεωρώ λίγο για τον Απόλλωνα αν λάβουμε υπόψιν ότι το 1-2 της Πάφου κακώς μέτρησε γιατί είμαι της άποψης ότι μετά την απόκρουση του Μολ η μπάλα βρήκε και στο χέρι του Τόρες και το γκόλ δεν έπρεπε να μετρήσει. Ο Βουκομάνοβιτς χρειαζόταν τη νίκη στο ντεμπούτο του κακά τα ψέματα γιατί φαντάζεστε τα μουρμουρητά σε περίπτωση που δεν κέρδιζε. Ο Μπιντά έδωσε άλλον αέρα στην ομάδα και βοήθησε σημαντικά για όσο χρόνο αγωνίσθηκε η αλλαγή του Γκάκπε δεν βοήθησε με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, ο Πίττας αγωνίσθηκε για μικρό χρονικό διάστημα αλλά χρειάζεται ακόμα δουλειά και ωρίμαση. Ο Πάμπος θα του τα εξηγήσει καλύτερα φαντάζομαι. Ο Απόλλωνας χρειάζεται καλύτερη οργάνωση στον μεσοαμυντικό χώρο (αν επιστρέψει και ο Ρομπέρζ θα είναι διαφορετικά τα πράγματα), στην οργάνωση του παιχνιδιού και στην επίθεση κάποιον που να έχει καλή σχέση με το γκόλ πέρα απο τον Ζελάγια που είναι παίκτης περιοχής.. Ευχάριστο, το ότι σκοράρει και ο Γιαννιώτας. Ο Νεοκλέους είχε σωστές αποφάσεις και σίγουρα στο 1-2 της Πάφου δεν φέρει ευθύνη αν όντως σωστά είδα ότι υπήρξε και χέρι απο τον Τόρες.