ΚΡΙΤΙΚΕΣ

ΑΠΟΔΥΤΗΡΙΑΚΙΑΣ: ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΗ Η ΣΑΛΑΜΙΝΑ, ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟΣ Ο ΑΠΟΕΛ

Δεν συζητάμε για το πρώτο ημίχρονο στο Σαλαμίνα-ΑΠΟΕΛ γιατί δεν παίχθηκε ποδόσφαιρο αλλ κάτι άλλο. Πάμε στο δεύτερο ημίχρονο που ναι μεν η αλλαγή του Άλεφ με τον Τάμαρι έδωσε επιθετικότητα στο ΑΠΟΕΛ αλλά και στην Σαλαμίνα χώρους για να δημιουργεί επιθέσεις. Απο το 46-60 η Σαλαμίνα έχασε καλές ευκαιρίες για να πάρει προβάδισμα στο σκόρ ακόμα και με 2 τέρματα αλλά αφού δεν κατάφεραν οι παίκτες της να σκοράρουν το ΑΠΟΕΛ άνοιξε το σκόρ στο 65΄και μετά η Σαλαμίνα έμπαζε από παντού στο 69΄έγινε το 0-2 και στο 73΄το 0-3. Μέσα σε 8 λεπτά άρπαξε 3 τεμάχια και αυτό μιλάει απο μόνο του. Ανοργάνωτη, χωρίς κέντρο και μια άμυνα να μαρκάρει με τα μάτια ήρθε εύκολα το 0-3. Ο Μερκής κράτησε όρθιο το ΑΠΟΕΛ γιατί έσωσε ένα σίγουρο γκόλ και άνοιξε το σκόρ απο κεί και πέρα η Σαλαμίνα τα δίπλωσε.