ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΛΙΓΚ ΚΑΠ ΑΓΓΛΙΑΣ: Ο ΤΡΕΖΕΓΚΕ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΗΝ ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ ΣΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΜΕ ΓΚΟΛ ΣΤΟ 90+3 (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Άστον Βίλα με γκολ του Τρεζεγκέ στο 93ο λεπτό, νίκησε με 2-1 τη  Λέστερ και προκρίθηκε στον τελικό του Λιγκ Καπ Αγγλίας, όπου θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Μάντσεστερ Σίτι-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Ο επαναληπτικός  ξεκίνησε με την Άστον Βίλα να ανοίγει το σκορ μόλις στο 12ο λεπτό με τον Τάργκετ και να παίρνει προβάδισμα πρόκρισης, αφού το πρώτο ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες είχε λήξει ισόπαλο 1-1. Η Λέστερ όμως δεν τα παράτησε και ισοφάρισε σε 1-1 στο 72ο με τον Ιχεανάτσο.

Οι γηπεδούχοι όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη, την οποία είπαν στο 93ο λεπτό, με «ήρωα» των Τρεζεγκέ, ο οποίος έκανε το 2-1 και έστειλε στην Άστον Βίλα στον τελικό του Λιγκ Καπ Αγγλίας.