ΑΘΛΗΤΙΚΑ

BINTEO: ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, 3-1 ΤΟΝ ΟΦΗ

Για μία αγωνιστική… άντεξε μακριά από τις νίκες ο Ολυμπιακός, ο οποίος επικράτησε εύκολα την Τετάρτη με 3-1 του ΟΦΗ στο «Θ. Βαρδινογιάννης», για την 9η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League.

Oι Πειραιώτες, οι οποίοι προέρχονταν από την ήττα από τον ΠΑΟΚ, με την οποία έσπασε το αήττητο σερί τους, πήραν τη νίκη γοήτρου χάρη σε δύο γκολ του Φορτούνη (10 πεν., 61′) και το τέρμα του Ραντζέλοβιτς (28′).

Το γκολ, με το οποίο μείωσε το σκορ η ομάδα του Ηρακλείου το πέτυχε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Δεληγιαννίδης.

Η ομάδα του Μαρτίνς άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό με εύστοχο πέναλτι του Φορτούνη, το οποίο καταλογίστηκε για την ανατροπή του Χασάν από τον Κουτρουμπή.

Στο 25ο λεπτό ο Ελ Αραμπί πήρε τη θέση του Χασάν, που τραυματίστηκε μετά από μαρκάρισμα του Κουτρουμπή, ενώ τρία λεπτά αργότερα οι «ερυθρόλευκοι» διπλασίασαν τα τέρματά τους με δυνατό σουτ του Ραντζέλοβιτς από τα δεξιά.

Στο 61′ ο Ολυμπιακός αύξησε κι άλλο τον δείκτη του σκορ, με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Φορτούνη.

Στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο ΟΦΗ μείωσε με τον Δεληγιαννίδη.

ΟΦΗ-Ολυμπιακός 1-3

Γκολ: 10′ πεν., 61′ Φορτούνης (Ολυμπιακός), 28′ Ραντζέλοβιτς (Ολυμπιακός), 90’+5′ Δεληγιαννίδης (ΟΦΗ)

Κίτρινες: Κοροβέσης (ΟΦΗ), Μπα (Ολυμπιακός), Μαρινάκης (ΟΦΗ)

Δοκάρια: 52′ Μπουχαλάκης (Ολυμπιακός)

ΟΦΗ: Γουάλι, Κουτρουμπής, Βαφέα (46′ Γιαννούλης), Μαρινάκης, Δεληγιαννίδης, Κοροβέσης, Στάικος, Ζοάο Βίκτορ (80′ Νάστος), Σακόρ (46′ Βαζ), Ναμπί, (85′  Μπράουν), Νοικοκυράκης.

Ολυμπιακός: Αλέν (87′ Καραργύρης), Τοροσίδης, Μπα, Παπαδόπουλος, Γκασπάρ (87′ Μαρτίνης), Καφού, Μπουχαλάκης, Λοβέρα (87′ Σουρλής), Ραντζέλοβιτς, Φορτούνης, Χασάν (Ελ Αραμπί, 80′ Μπρούνο)